Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-So) 8-18 hod
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
28.12.2021
Zatopit nemusí být dřina
Zamopeňte na lopotu se sekyrou v ruce a uštřete si práci. Proč zvolit právě dřevěnné brikety? Mají hned několik předností, které se vám budou líbit. N... číst celé
01.01.2022
Bukové vs smrkové brikety
Bukové brikety vs. smrkové brikety – je v nich rozdíl? V nabídkách výrobců a prodejců briket se můžete setkat s briketami vyrobenými z pilin určitého... číst celé
01.01.2022
Kolik briket spotřebujete?
Jak velké množství briket spotřebujete za sezónu záleží na několika faktorech. Jednou z nich je úroveň zateplení domu a tudíž potřeba tepla na vytápě... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Novinky
  3. BRIKETY
BRIKETY
29.11.2020

Co jsou brikety?

Dřevěné brikety jsou hořlavé bloky hmoty používané jako palivo. Jsou vyrobeny z extrudovaných nebo stlačených drcených hořlavých materiálů. Mezi běžné materiály patří jemné uhlí, minerální uhlí, piliny, rašelina a jakékoi materiály z biomasy.

Jaké jsou výhody vytápění briketami

Jsou koncentrované

Vzhledem k tomu, že brikety jsou vyráběny ze stlačovaných hořlavých materiálů, jsou hustší, tvrdší a kompaktnější. Mají vysokou specifickou hustotu ( 1200 kg/m3) a objemovou hustotu (800 kg/m3) ve srovnání s 60 až 180 kg/m3 sypké biomasy. Nabízejí tedy koncentrovanější formu energie než palivové dřevo nebo dřevěné uhlí.

Jsou efektvní

Spolu s kompaktností briket dochází ke zvýšení výhřevnosti. Brikety mohou relativně produkovat intenzivnější teplo než jiné palivo. Mají vyšší praktickou tepelnou hodnotu a mnohem nižší obsah popela (2-10 % ve srovnání s 20-40 % v uhlí). Ve skutečnosti jsou o 40 % účinnější, jsou také teplejší a mají delší životnost než palivové dřevo. Tuto vyšší účinnost lze připsat jejich nízké vlhkosti a hustotě.

Žádný dým

Jedná se o jedinečnou vlastnost briket. Při jejich použití nevznikají žádné kouře, saze ani úhlíkové usazeniny. V závislosti na základním materiálu neprodukují žádný, nebo jen malý popílek. Brikety dále nevypouštějí plyny ani žádné toxické chemikálie, jako je síra.

Lehce dostupné a snadno uskladnitelné

Biomasa je hlavní složkou při výrobě briket. Odkud tedy získáváme tuto biomasu? Rozhlédněte se kolem sebe - všude je spousta materíálů z biomasy. Velikost a tvar briket umožňuje jejich snadné skladování. Můžeme je snadno nashromáždit na několik hromádek díky jejich tarům, jako jsou kubické, sférické, válcové nebo obdélníkové bloky. Jsou také jednoduché na manipulaci a jsou baleny do pytlů. Samozřejmně je třeba je skladovat na suchém místě, takové vlhké zahradní altánky nejsou nejlepší volbou pro jejich skladování.

Snadno se přepravují

Zhutněním odpadu z biomasy na brikety se objem sníží až desetkrát, což usnadňuje jeho skladování a přepravu více než ostatní sypký odpad z biomasy. Vzhledem k jejich tvaru, velikosti a hustotě jsou brikety vynikající pro přepravu na dlouhé vzdálenosti. Stejně tak náklady na nakládku a vykládku jsou mnohem menší než u ostatních paliv.

Jsou levnější

Vzhledem k tomu, že brikety lze vyrábět z rostlin a živočišných odpadů na domácím trhu, jejih výroba je levnější, a proto se prodávají za nižší cenu. Brikety využívají organické materály, které jsou běžné a obnovitelné. Proto je zajištěna udržitelnost takového zdroje paliva.

 

 

Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz